Czym różni się pokrowiec na siedzenie od oryginalnej tapicerki samochodowej?

Samochód - siedzenia

Pokrowce na siedzenia mogą wydłużyć żywotność siedzisk. Czy to w aucie osobowym czy w samochodzie ciężarowym siedzenia każdego dnia narażone są na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia różnego rodzaju.

Czy pokrowce zniwelują problem brudnych siedzeń w aucie?

Na ciągłe, notorycznie powtarzające się plamy i zabrudzenia jest lepszy sposób niż każdorazowe poddawanie siedzeń czyszczeniu. Mycie punktowe siedzisk w przypadku intensywnie używanych samochodów nie sprawdzi się. Pozostaje zastosowanie pokrowców na siedzenia. Pokrowiec, w przeciwieństwie do oryginalnej tapicerki można w każdej chwili zdjąć, wyprać. W ten sposób szybko odświeżyć wnętrze samochodu bez ryzyka zmechacenia, wytarcia oryginalnej tapicerki.

Dlaczego pokrowce na siedzenia są lepsze od prania tapicerki?

Nawet częsta konieczność odświeżenia pokrowca nie jest dla niego ryzykiem osłabienia struktury materiału, jeśli zdecydujemy się na wyrób wysokiej jakości. Pokrowce trzywarstwowe są najlepszym wyborem, na jaki możemy się zdecydować. Nie tylko koszt ich zakupu szybko się zwraca, ale również poprawiają one wygląd ogólny auta. Gruby pokrowiec (ok 4mm) pozwala całkowicie chronić siedzisko przed zabrudzeniem, zalaniem. Jest on też na tyle wytrzymały, by poddawać pokrowiec w każdej chwili praniu, bez ryzyka rozdarcia, osłabienia tkaniny. Jeśli chcemy zapewnić tapicerce maksymalną ochronę przed zniszczeniem, warto dodatkowo zakupić koszulki na fotele samochodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *