Czy pokrowce na quady zapobiegają zniszczeniom karoserii?

Quad

Quady to rodzaj pojazdów, których karoseria zazwyczaj jest plastikowa, choć są również modele oparte na konstrukcji metalowej. Mechanika tychże pojazdów, łańcuch ze względu na częsty kontakt z wodą, narażona jest na korozję. Dzieje się tak, zwłaszcza jeśli quady w okresie spoczynku przechowywane są w niewłaściwych warunkach, bądź są nieodpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Mowa tu nie tylko o quadach wykorzystywanych do jazdy terenowej, a również tych spotykanych na różnego rodzaju festynach, jako atrakcja dla dzieci.

Pokrowiec na quad to gwarancja salonowego blasku karoserii

W przypadku długotrwałego zimowego przechowywania quadów, ważne jest, aby dokładnie oczyścić quada z zalegającego piasku, błota i zanieczyszczeń organicznych oraz zabezpieczyć karoserię przed zabrudzeniem kurzem, pyłami unoszącymi się w powietrzu. Świetnie sprawdzają się w tej roli pokrowce na quady, które produkowane są w różnych rozmiarach, przez co można dobrać rodzaj pokrowca ściśle pod nasz pojazd.

Zalety stosowania pokrowców na quady?

Przede wszystkim pokrowce są wykonane z materiału przepuszczającego parę wodną, więc chronią quad przed zapoceniem od środka. Stosowane nowoczesne materiały sprawiają, że pokrowce są wodoodporne. Chronią cały pojazd (nie tylko karoserię) przed deszczem, śniegiem i szronem, a także zabezpieczają go przed:
• zarysowaniami,
• promieniowaniem UV,
• sokami wydzielanymi z drzew,
• ptasimi odchodami,
• wiatrem
• kurzem, rdzą
• utratą koloru.

Jeśli szukasz skutecznej ochrony quada przed zniszczeniem go w okresie zimowych przestojów, pokrowiec jest tym produktem którego poszukujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *