Jedziemy na urlop autem – jaki bagażnik wybrać, by nie zniszczyć karoserii?

Bagażnik dachowy

Karoseria w samochodzie to oczko w głowie każdego samochodziarza. Nie ma środka pielęgnacyjnego, którego by nie znali. Nie trzeba być fanem samochodów, by zastanawiać się, czy zakup bagażnika dachowego, nie uszkodzi karoserii? Poniżej odpowiemy na wątpliwości pojawiające w głowach w związku z tym tematem. Czy dobry bagażnik samochodowy, można w każdej chwili założyć i zdjąć bez ryzyka uszkodzenia powłoki lakierowej? Jaki bagażnik zamontować przy wycieczce na urlop nad morzem, a jaki na wyjazd aktywny na rowery?

Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?

Wybierając bagażnik samochodowy, musimy zastanowić się nad rodzajem bagażu, jaki zamierzamy przewozić. Warto zastanowić się nad sposobem montażu bagażnika, aby sprawiał on nam jak najmniej problemów. Mocowanie powinno być dla nas „proste” niewymagające jakichś specjalnych umiejętności, czy narzędzi, których używanie podczas montażu/ demontażu zwiększa ryzyko uszkodzenia karoserii. Nie bez znaczenia jest też suma pieniędzy, jaką chcielibyśmy wydać zwiększenie możliwości załadunkowych naszego auta.

Chcąc zamocować bagażnik dachowy, potrzebujemy dwóch rzeczy: wysokiej jakości relingów oraz tzw. boxy dachowe. Relingi pomagają zamontować skrzynie bagażowe zwane boxami dachowymi. Przy użyciu relingów można przewozić rowery, boksy, narty, deski snowboardowe, artykuły budowlane, drabiny, łódki bez ryzyka uszkodzenia karoserii.

Dlaczego bagażniki dachowe nie szkodzą karoserii aut?

Gdy decydujemy się na boxy dachowe, zyskujemy aż 400 l dodatkowej przestrzeni załadunkowej. Dzięki ich wykorzystaniu możemy przewieźć aż do 60 kg dodatkowego bagażu. Prosty montaż, solidne tworzywo, z którego wykonano system mocowania relingów, sprawia, że nie musimy się obawiać, że zniszczymy karoserię. Przestrzeń między boxem a dachem auta, również jest komfortowa, biorąc pod uwagę demontaż bagażnika. Jest ona jednak na tyle mała, że nie zwiększa oporów powietrza i nie powoduje znaczącego wzrostu zużycia paliwa. Boxy bagażnikowe są dostępne w różnej kolorystyce, wykończeniu i kształcie. Nowoczesne wzornictwo pozwala dobrać bagażnik dachowy do charakteru auta i potrzeb właściciela, nawet w przypadku aut typu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *