Dlaczego pokrowce na siedzenie powinny być dobrze dopasowane?

Samochód - kierowca

Stosowanie pokrowców na siedzenie przedłuża żywotność oryginalnych siedzisk. Chroni je przed zniszczeniem, tylko jeśli prawidłowo dopasuje się je do kształtu foteli i kanap w samochodzie.

Jak zbudowany jest pokrowiec na siedzenie?

Pokrowce na siedzenia dostępne na rynku mogą w 100% odwzorowywać krzywizny foteli samochodowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji. Im bardziej dopasowany jest do siedzenia pokrowiec, tym lepiej będzie pełnił funkcję ochronną dla oryginalnej tapicerki. Używanie za dużego pokrowca sprawia, że ochrona siedzenia nie jest stabilna. Podczas codziennego użytkowania auta stale się przesuwa się i zamiast chronić, niszczy siedzisko. Wyciera je i mechaci. Dobrej jakości, grube pokrowce na siedzenia stabilizowane są dodatkowymi warstwami materiału. Trzymany w jednym położeniu pokrowiec, chroni siedzisko w 100% przed wszelkimi rodzajami uszkodzeń.

Dopasowanie pokrowca jest kluczowe

Pokrowce na siedzenia bywają produkowane przez firmy w różnych wariantach. Najbardziej rozpowszechnionym jest produkcja tzw. uniwersalnych pokrowców na siedzenia, które niestety nie dają 100% gwarancji, że spełnią swą funkcję. Na rynku istnieje tak dużo marek samochodów i typów aut, że jest logicznym fakt, iż pokrowiec uniwersalny na dłuższą metę to zły pomysł. Do okazjonalnego zastosowania, ochron tymczasowej pokrowce uniwersalne nadają się wyśmienicie. Jako produkt, który miałby chronić siedzisko poddawane codziennej intensywnej eksploatacji, nie sprawdzą się w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *