Jak dbać o karoserię przyczep kempingowych po sezonie urlopowym?

Przyczepa kempingowa

Dbanie o karoserię przyczepy kempingowej niesie za sobą szereg zagrożeń. Próbujemy im przeciwdziałać, stosując wysokiej klasy środki impregnujące, chroniące powłokę lakieru przed zniszczeniem i korozją. Rzadko zdarza się, abyśmy mieli możliwość garażowania przyczepy kempingowej przez sezon jesienno –zimowy. Zwykle po ostatnim wyjeździe gruntownie czyścimy przyczepę, woskujemy, polerujemy i zostawiamy na całą zimę.

Co niszczy karoserię przyczep kempingowych?

Na stan karoserii w przyczepie wpływa szereg czynników. Zaliczyć możemy do nich zarówno sposób dbania o karoserię, stosowane kosmetyki, jak i czynniki niezależne od nas typu, opady atmosferyczne, wiatr, mróz. Dużą szkodę wyrządzają zwierzęta i ptaki, które chodząc po przyczepie, rysują karoserię. Pomocne w dbaniu o karoserię jest stosowanie specjalnych profilowanych pokrowców na przyczepy.

Dlaczego pokrowce pomagają dbać o karoserię przyczep?

Pokrowce na przyczepy chronią powłokę lakieru przed wypłowieniem, promieniowaniem UV. Zabezpieczają ją przed zarysowaniami karoserii przez zwierzęta. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że wilgoć nie zalega pod pokrowcem, są one jednocześnie i wodoodporne i oddychające. Możliwość zakupu pokrowca pod konkretny model przyczepy sprawia, że jest ona w 100% zabezpieczona przed wiatrem, mrozem, czy też opadami. Dbanie o karoserię kempingu z pokrowcem pozwala znacznie wydłużyć żywotność powłoki lakierowej, co ma kolosalne znaczenie dla każdego posiadacza kempingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *