Pokrowce na siedzenia – czym kierować się przy wyborze?

Kierowca

Ci, co uważają, że pokrowce na siedzenia to zbędny gadżet nie znają tematu. Pokrowce to nie tylko nakładka na siedzenie, wymysł właścicieli pojazdów, którym znudził się oryginalny kolor tapicerki samochodowej. To przede wszystkim ochrona oryginalnej tapicerki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV.

Korzyści ze stosowania pokrowców na siedzenia

Chcąc utrzymać w nienagannym stanie, oryginalne siedziska należy je regularnie prać odpowiednim rodzajem środków piorących. Zbyt częste mycie, miejscowe usuwanie plam miejscowo pogarsza wygląd tapicerki. Używając pokrowców na siedzenie, nie martwi nas plama, ślady błota. Wystarczy pokrowiec zdjąć, wyprać i po sprawie, a co ważne oryginalne siedzenia są bez najmniejszej skazy.

Pokrowiec na siedzenie musi być dobrze uszyty

Podstawą dobrze uszytego pokrowca na siedzenie jest odpowiednio dobrana technologia produkcji. Pokrowiec powinien być uszyty z grubej warstwy materiału (ponad 4 mm grubości). Najlepiej składającej się z trzech warstw: warstwy zewnętrznej, pianki wzmacniającej i podszewki stabilizującej. Pokrowce najwyższej klasy między łączeniami materiałów wszytą mają lamówkę, a w nią wszyty jest profilujący sznurek. Dzięki temu pokrowiec idealnie dopasowuje się do kształtu fotela i chroni go przed załamywaniem.

Pokrowce na siedzenia z bocznymi poduszkami powietrza muszą spełniać certyfikat bezpieczeństwa B28. Pokrowiec taki, będzie miał odpowiednie przeszycia nieblokujące mechanizmu poduszek powietrznych

Pokrowiec na siedzenie to również zagłówek i „plecy”

Można rozważyć zakup pokrowców na przednie siedzenia z zagłówkami, bądź komplet, do którego dołożono pokrowiec na oparcie i siedzisko tylnej kanapy. Chcąc kupić maksymalnie funkcjonalny pokrowiec najlepiej wybrać ten uszyty na konkretny model auta. W przypadku modeli mniej popularnych można zakupić pokrowiec uniwersalny bądź zlecić uszycie pokrowca na siedzenie na miarę. O tym, że trafiliśmy pod właściwy adres, będzie świadczyć różnorodność pokrowców w ofercie, dopasowanych do różnych typów samochodów. Jeśli masz auto dostawcze, bez problemu dostaniesz pokrowce na konkretny model auta, jak chociażby Citroen Jumper, Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, czy Renault Master.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *