Karoseria pod ochroną – jak wydłużyć żywotność powłoki lakierowej?

Samochód mycie

Mając w posiadaniu auto, zależy nam, aby służyło ono nam jak najdłużej. O ile o mechanikę pojazdu wiemy jak dbać, o tyle karoserią naszych pojazdów nie zawsze wiemy jak się zająć.
Karoseria każdego auta wymaga stosowania odpowiednich środków, które pozwolą chronić powłokę lakieru przed uszkodzeniami.

Co z karoserią aut na wolnym powietrzu?

Dbanie o stan powłoki lakierowej jest trudniejsze w momencie, kiedy samochód jest narażony na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Silny wiatr, deszcz mróz sprawiają, że wilgoć z wnika we wszelkie szczeliny, będąc nie rzadko przyczyną pojawiania się pierwszych ognisk korozji. Szczególnie narażona jest karoseria aut wolnostojących, które nie mogą być garażowane, stać pod dachem. Oczywiście nie dzieje się tak po roku dwóch posiadania nowego pojazdu. Mowa tu bardziej o autach starszych, które są nadal w pełni sprawne, jak te zdjęte z linii produkcyjnej, jednak często nadgryzione są zębem czasu. W przypadku tych pojazdów zabiegi takie jak woskowanie i polerowanie nie są wystarczającym środkiem zaradczym.

Przedłuż żywotność swojej karoserii

Istnieje wiele rankingów w sieci, które mówią o tym, które marki korodują bardziej względem drugich, których w związku z tym nie kupować. My mówimy zupełnie coś innego. Dbajmy należycie o karoserię auta, podwozie, a problem rdzy zostanie odsunięty zupełnie na plan dalszy – wbrew wszelkim listom, rankingom. Dzięki stosowaniu pokrowców na auto możemy kilkukrotnie przedłużyć żywotność karoserii. Te, produkowane z użyciem najnowszej technologii i specjalistycznych materiałów ochronią auto przed wodą, wiatrem UV i mrozem. Dodatkowo zmniejszą ilość woskowań karoserii w ciągu roku, by dostatecznie chronić auto przed działaniem czynników zewnętrznych. W przypadku pokrowców najnowszej generacji nie ma ryzyka „zaparzenia” auta, gdyż stosowane do produkcji materiały są paro-przepuszczalne. Nie zatrzymują wody pod pokrowcem, tak jak to bywało w produktach z minionej epoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *